חיפוש

איך לבנות תקציב לשיפוץ + ריהוט

מתכוונים להתחיל לשפץ את הבית? לא עושים את זה בלי תקציב מסודר

 

מיקוד, יעדים ותקציב

שיפוץ וריהוט הבית יכולים להיות הוצאה מאוד גדולה אך אם השיפוץ יהיה באמת מיטבי ההשקעה תחזיר את עצמה בצורת הנוחות והסיפוק שתחושו בבית אך גם בעליית ערך הנכס שלכם. לפני שמתחילים לפרוט את תקציב השיפוץ יש לקבוע לעצמכם כמה יעדים אשר ביניהם המחיר הכולל שאתם מוכנים, יכולים ורוצים להוציא לטובת השיפוץ. זאת בהתאם למצב הכלכלי שלכם אך גם למחיר של הבית. בחרו את החדרים בהם תרצו להתרכז ואת המטרות הכי חשובות לכם (לדוגמא החלפת הרצפה בכל הבית או שתוכלו להסתפק רק בחדרים).

 

פרטו ליעדים קטנים וספציפיים

לאחר שהחלטתם היכן אתם רוצים להתרכז וגם מה היעד שמעבר לו אתם לא מוכנים להוציא, הגיע הזמן לפרוט את היעדים הגדולים למשימות קטנות שאותן תוכלו לתקצב לאחר מכן. הכניסו כל דבר שאתם רוצים לעשות החל מקניית מיטה לחדר הילדים, צביעת הסלון ואפילו החלפת השעון במטבח. תוכלו להיעזר באתרי עיצוב כדוגמת https://uliwood.co.il אשר יעניקו לכם השראה אך גם יזכירו לכם פרטים קטנים שלרוב לא זוכרים.

 

בצעו תעדוף בין המשימות

כנראה שיצרתם רשימה מאוד ארוכה של משימות שיש לעשות, לפני שתבדקו מה אומדן או טווח המחירים של כל משימה, בצעו תעדוף בין המשימות, מהחשובה ביותר לחשובה פחות. זאת יסייע לכם אחר כך לסנן חלק מהמשימות כדי לא לעבור את תקציב היעד שלכם.

 

חפשו אומדני מחירים

זה הזמן לפתוח טבלה ולהתחיל לחפש אומדני מחירים עבור כל משימה שכתובה לכם ברשימה. הגיוני שעוד לא תמצאו מחיר מדויק בשל העובדה שיהיו הבדלים מאוד גדולים בין מיטת יחיד לילדים לבין מיטת קומתיים, זה בסדר, אך נסו בכל זאת לדייק כמה שאפשר. בגלל שיצרתם רשימה מאוד מפורטת, כנראה שיש לכם המון כפילויות שבעצם אפשר לאגד למשימה אחת ובהתאם גם לקבל מחיר נמוך יותר. לדוגמא, ריצוף מחדש בחדר הילדים, בחדר השינה ובסלון, ביחד יעלו פחות מאשר אם באמת היו אלו משימות נפרדות.

 

התחילו לבחור ריהוט ולקבל הצעות מחיר

לאחר שיצרתם רשימה אשר מאגדת את כל המשימות, אך גם את המחיר שאתם מוכנים או יכולים לשלם עליהן (בהתאם לשאר המשימות שרשמתם ולתקציב הכולל), התחילו להיכנס באופן יותר ספציפי לשיפוץ ולריהוט וקבלו הצעות מחיר ספציפיות. בכל פעם עדכנו את התקציב מה שייתן לכם להוציא יותר עבור משימה מסוימת שתקצבתם נמוך, או אפילו להוסיף משימה שהורדתם.

הרכבת תקציב לשיפוץ וריהוט חייבת להתחיל בהגדרת יעד תקציבי (כמה כסף תוכלו ותרצו להוציא) אך גם איפה יהיה השיפוץ ואילו מטרות תרצו להשיג בו. לאחר מכן, פרטו את המטרת למשימות קטנות, היו ספציפיים ככל האפשר ותקצבו כל משימה באומדן מחירים מתאים. לבסוף, התחילו לבחור את הרהיט הספציפי אותו תרצו ואל תשכחו, לשנות את התקציב בהתאם, בהצלחה!

 

מחשבון ובית

אולי תאהבו גם את

חדר רחצה
4 פריטי חובה לאמבטיה

האמבטיה, למרות היותה מקום לא גדול במיוחד היא חדר עם לא מעט ציוד. כדי לא ליצור מצב שבו האמבטיה שלנו עמוסה מידי, חשוב לבחור את

קראו עוד »
כספת עם מנעול
איך לבחור קוד חזק למנעול?

למרות שבעידן המודרני שבו אנחנו חיים אנחנו מאוד רגילים לראות מנעולים שעובדים תוך זיהוי העיניים שלנו או טביעת האצבע, אנחנו רואים שיש גם מנעולי קומבינציה

קראו עוד »
חנות
4 יתרונות ברשתות צל לבית

הקיץ הישראלי מביא איתו שמש קופחת שמקשה על השהייה בגינה. כאשר אנו מעוניינים לשבת בקיץ בגינה, לעשות על האש או להזמין אורחים, אנו עלולים לסבול

קראו עוד »