חיפוש

בחירות

האם יש משהו מרגש יותר מאשר להגיע לנתב"ג עם מזוודה שארזנו לפני כמה שעות, להוציא את הדרכון ולעמוד בגאווה בתור של אנשים שהתמזל מזל והם בדרכם להרפתקה נפלאה בחו"ל? בגדול, מדובר באחד מהתענוגות הגדולים ביותר שקיימים. אבל מה קורה מאחורי הקלעים?

קשיי בחירת היעד הם קשיים אמיתיים, שמתישהו מישהו יעשה עליהם עבודת מחקר בתואר שלו בסוציולוגיה ופסיכולוגיה.

האם לבחור ביעד שאנחנו כבר מכירים ממש טוב, יודעים שנהנה בו ללא שום צל של ספק – כמו טיסה לספרד? או שכדאי ללכת עד הסוף עם ההרפתקנות שיש בנו ולבחור ביעדים הרבה יותר מפתיעים ואקזוטיים – כמו טיסה לאירלנד או טיסה לבלגיה?

מצאתם את עצמכם בהתלבטות דומה? בואו וננסה למצוא לזה פתרון ביחד.

 

 טסים ליעד מוכר

בואו נדבר על היתרונות של העניין, שהרי מדובר ביתרונות בולטים וברורים לחלוטין.

יעד מוכר גורם לנו להרגיש בבית. כבר מצאנו את הבית קפה הכי כיף לארוחת בוקר מקומית. אנחנו כבר לגמרי מכירים את החנויות שפתוות בימי ראשון בשעות הערב. אנחנו אפילו יודעים להגיד משפט או שניים בשפה המקומית וההרגשה הכללית כאשר אנחנו חוזרים לאותו המקום היא – "הנה, חזרנו הביתה".

בגדול, מדובר בהרגשה נהדרת, להרגיש שייך למקום שעוד לפני זמן קצר היה לנו למקום לא מוכר ומעט זר.

 

 יתרונות נוספים

דבר נוסף שנובע מנסיעה למקום שאנחנו מכירים היטב, זה חסכון. נשמע מפתיע? תרשו לנו להסביר.

כאשר אנחנו מגיעים ליעד שאנחנו מכירים וביקרנו בו יותר מפעם – פעמיים, אנחנו כבר פחות בהתלהבות לנסות מלא דברים חדשים. כבר אכלנו במסעדה הנחשבת ההיא, כבר ביקרנו באטרקציה שכולם מדברים עליה – וממש לא חייב ללכת לשם פעם נוספת.

דברים אחרים מתחילים לעניין אותנו בביקורים חוזרים – להתנסות בחיים של המקומיים – כולל לעשות קניות בסופר שבו כל השכונה קונה, לנסות לגור באזורים פחות מרכזיים ולספוג את האווירה של המקום דרך ישיבה בפארקים – דבר שהוא בעצם בחינם.

 

 חסרונות קטנים

בעיקרון מדובר בחסרון אחד בולט – בזמן שאנחנו טסים לאותו היעד כל פעם מחדש, אנחנו מפספסים הכרות עם שאר העולם – זה נחמד שמצאנו מקום שאנחנו מרגישים בו כל כך בנוח, אבל בטרם המקום הזה הפך להיות לנו כל כך קרוב ויקר ללב, הוא גם היה מקום זר שלמדנו להכיר. אם לא נמשיך לחקור, נפספס המון דברים.

בנוסף, התעקשות על יעד מסוים, לעיתים גורמת לנו לפספס דילים שווים ליעדים אחרים – שזה בדיוק ההפך מחסכון.

 

 טסים ליעד חדש

יכולים להרגיש את ההתרגשות ואת העצבנות – המלוות אותנו כל פעם שאנחנו מבינים שאנחנו טסים למקום שטרם הכרנו? אנחנו מתרגשים מזה שמחכה לנו משהו חדש ובלתי מוכר, מתרגשים מהיציאה להרפתקה. אבל ביחד עם כל ההתרגשות, אנחנו גם נתקפים חששות קטנים – ומה אם לא נאהב? ומה אם לא נסתדר? ומה אם נרגיש שסתם בזבזנו כסף על משהו שלא ימצא חן בעינינו? בזמן שיכולנו לעשות משהו שאנחנו יודעים בוודאות שאנחנו אוהבים.

בעיקרון השאלות הללו ילוו אותנו תמיד בכל מה שקשור לנסיעה לחו"ל וליעדים חדשים, אבל צריך לדעת להתרומם מעל ולהבין שלהכיר מקום חדש ולחשוש מזה בו זמנית – זהו הדבר הטבעי ביותר שיכול לקרות לנו.

 

 מה יכול לקרות?

בגדול הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות, הוא שנמצא את עצמנו במקום שאנחנו אוהבים פחות – לעיתים זה רק מעט פחות ולעיתים אנחנו נגלה שאנחנו לא אוהבים אותו בכלל.

נכון, מדובר בהרגשה מעט מאכזבת, אבל היי, לפחות יצאתם והכרתם משהו שתמיד רציתם וזה כבר לגמרי שווה את זה.

בנוסף, להבין מה אנחנו לא אוהבים, עוזר לחדד אצלנו את מה שאנחנו כן אוהבים – בין אם זה יעד שאנחנו מכירים ואוהבים ובין אם מדובר בהבנה כללית, שטרם מצאנו לה מקום מדויק על המפה.

 

 אז מה בוחרים?

ושוב אנחנו מוצאים את עצמנו מול השאלה הגדולה מה עדיף? חשבתם שתהיה לנו תשובה אחת חד משמעית? תחשבו שוב.

בסופו של דבר החיים הם עסק דינאמי – היום מתאים לנו לחקור את העולם ומחר אנחנו נעדיף את הבית שלנו, בין אם האחד שבארץ ובין אם זה האחד שיש בחו"ל.

הסוד – להקשיב ללב – הוא תמיד יודע.

שדה תעופה

 

אולי תאהבו גם את

סוויטה
כאן מבו(גרים) בכיף

חופשה למבוגרים בלבד הפכה לטרנד שתופס תאוצה בכל רחבי העולם עם השנים, ולא בכדי. במציאות הנוכחית, כאשר הכל קורה כל כך מהר, קצב החיים הוא

קראו עוד »
חופשה כשרה בפראג

פראג נחשבת לאחת הערים היפות ביותר באירופה, ואפילו בעולם. מדובר בעיר היסטורית אשר מהווה את אחד ממקודי העלייה לרגל הגדולים בעולם, זאת לאור אין ספור האטרקציות, מקומות היסטוריים,

קראו עוד »
ויזה לילדים לארה"ב – מדריך

כידוע, מדינת ישראל היא בין המדינות הבודדות בעולם אשר קיימת חובה להוצאה של ויזה לכניסה לארה"ב, בכל שכבות הגיל, גם כאשר מדובר בתינוקות, פעוטות וילדים.

קראו עוד »