למה קוסמים לא מגלים את סודות המופע?

קסם הוא מעין מאחז עיינים וטריק שהמוח אינו מודע אליו. אם נדע את סופו של הקסם, כנראה שסף המתח שלנו ירד ולא נהנה כל כך מהצפייה בו. גורם ההפתעה הוא הגורם המכריע של הצלחת הקסם.

 

בטעם של פעם

כולנו זוכרים את המשפט המוכר ״אם אגלה לך אצטרך להרוג אותך״, כשהסתכלנו על הקוסם כמי שקיבל כוח על ושמור עמו סוד גדול. לאורך כל המופע ניסינו להבין, לפענח ולגלות את קסמיו,  ולהיות אלו מבין כל החברים שגם להם יש את הכוח. עם כל ההפתעות והאטרקציות הגרנדיוזיות של מופעי יום ההולדת היום, שכחנו כבר מהאטרקציות הפשוטות ״של פעם״ ולא שמנו דגש על המטרה האמיתית של יום ההולדת – יום אחד ומיוחד בשנה שבו ילדנו הוא הכוכב, ממש כמו במופע של קוסם כדוגמת  לול הקוסם הדגול למשל.

 

סודות המקצוע

בדיוק כמו לכל בעל מקצוע אחר, גם לקוסם יש את הידע, המקצועיות והניסיון שלו, וזה מה שמשאיר אותו מיוחד ושונה משאר הקוסמים. כדי שהמופע יהיה סוחף ומעניין, על הקסמים להיות מיוחדים ומקוריים משל שאר הקוסמים, וכך הקוסם יבדיל את עצמו וייצור לעצמו שם שילך לפניו. אם סודות הקסמים יתגלו במהלך המופע, לא תהיה שום סיבה להזמין את הקוסם שוב והוא יצטרך לעבוד נורא קשה על מנת להכין מופע חדש, וזה כמובן לא יכול לקרות במהלך כל מופע מחדש וכאשר יש כמה מופעים ביום.

 

קהל המופע

גילוי הקסמים והרמה שלהם מאוד תלויים במי שצופה במופע- ככל שהקהל יהיה בוגר כך תעלה הרמה של הקסם והוא יהיה יותר ויותר מסובך, מהיר ומבלבל. ישנם קוסמים שכאשר הקסמים נעשים לגילאים קטנים יותר, הקוסם יסביר לילדים על מהלך הקסם ואולי אף ייתן להם להתנסות בו, או יקיים הפעלה מעניינת בנושא שלו שתשאיר את הילדים נרגשים. הם יוכלו לחזור לביתם ולנסות לעשות את הקסם על חבריהם ומשפחתם.

 

מה הסוד של הקסם

הקסם במופע קוסמות הוא שאנו שותפים לקסמים והם נעשים ממש מול עינינו שלא כמו לראות את הקסם בטלוויזיה או באינטרנט. כאשר אנו קרובים כל כך למתרחש, אנו מנסים לשים לב לכל תנועת ידיים או הבעת פנים של הקוסם, אך מאחר ואיננו קוסמים אף פעם לא נבין איך הקוסם עשה את הקסם. ובסופו של דבר, זוהי כל ההנאה בקסמים – חוסר הידיעה והבלבול בסוף. מה ייצא מתוך המטפחת או מה יקפוץ מתוך הכובע? כל החוויה במופע היא לנסות להבין ולהיות מופתעים בכל פעם מחדש.

הרצון שלנו לפענח את הקסמים זו הסיבה שגורמת לנו לרצות לצפות בהם שוב ושוב וזה מה שמשאיר את הקסם כל כך מסקרן ומפתיע. בדיוק כמו שלא נרצה לדעת איך הסרט נגמר, כך גם נחכה במהלך הקסם מלאי מתח לסופו.

סודות הקוסמים של המופע

אולי תאהבו גם את

סתימה במכונת כביסה
פתיחת סתימה במכונת כביסה

סתימה במכונת כביסה הינה בעיה קלה לפתירה, אבל עלולה לגרום לנזק ומטרד גדול, במיוחד אם אתם לא מבינים במכונות כביסה. אם נתקלתם בסתימה במכונת הכביסה

קראו עוד »
רעפים
איך להרכיב גגון גשם לדלת?

גגון גשם לדלת מספק הגנה מפני הגשם והרוחות בכניסה לבית, למרפסת ולחלון. אילו סוגי גגונים קיימים? אילו סוגים מומלצים? איך להרגיש גגון גשם לדלת? בואו

קראו עוד »