חיפוש

מה זה IRS ומה תפקידו

רשות המיסים האמריקאית ידועה גם בכינוי המפורסם IRS שהוא למעשה ראשי התיבות למילים  Internal Revenue Service – שירות הכנסות הפנים.

התפקיד העיקרי והמוכר ביותר של הרשות הוא גביית מיסים מאזרחים אמריקאים וכן מבעלי עסקים וחברות, שאינם אזרחי ארה"ב אך עסקיהם מתנהלים בתוך גבולות ארה"ב.

אם כן – מה חשוב לדעת על IRS ואיזו מערכת יחסים כדאי לטפח איתה?

 

גביית מיסים בארה"ב – עניין רציני

הממשל האמריקאי מתייחס ברצינות רבה לחובת הדיווח של אזרחי המדינה על הכנסותיהם, כמו גם על חובת תשלום המיסים המוטלת על כל אזרחי המדינה, בין אם הם חיים בה ובין אם לא.

למעשה, החל משנת 2017 חייבים כל אזרחי ארה"ב לדווח ל IRS על כל הכנסותיהם, גם הכנסות שהתקבלו מעסקים, או משרות מחוץ לגבולות ארה"ב.

בנוסף, גם מי שאינו אזרח ארה"ב, אך יש לו עסק, או נכסים בארה"ב, המניבים לו רווחים, חייב בדיווח לרשות המיסים האמריקאית, כמו גם בתשלום מיסים.

 

תפקידי ה IRS

רשות המיסים האמריקאית, או ה IRS אחראית על פרסום מידע אודות שינויים בשיטות המיסוי, מיסים חדשים וכן הלאה.

בנוסף, היא אחראית על קבלת הדוחות מאזרחי ארה"ב ברחבי העולם וקביעת שיעורי המס על פי הנתונים שהתקבלו, על גביית המיסים, מתן החזרי מיסים, נקיטת סנקציות וצעדים נוספים מול עברייני מס, המתחמקים מתשלום מיסים וכן מחובת הדיווח.

המס העיקר שגובה ה IRS הוא מס הכנסה, אך הוא גובה גם מס מעסיקים למימון תשלומי הביטוח הלאומי, ביטוחי בריאות, מס חברות, מס קניה, מס מתנות ומס רכוש.

 

הקשר בין IRS לרשויות המס בישראל

החל משנת 2017 נכנסו לתוקף רפורמות מס שונות, בתוכן החובה המוטלת על אזרחים אמריקאים לשלם מיסים על הכנסותיהם מכל עסק, או משרה שהם מחזיקים, גם אם אלה מתקיימות מחוץ לגבולות ארה"ב.

כתוצאה, מטילה הרשות האמריקאית סנקציות ואילוצים שונים על רשויות המס בישראל, כמו גם על הבנקים, כדי לקבל מידע אודות אזרחי ארה"ב השוהים בישראל וחייבים במס.

אזרחים ישראלים בעלי אזרחות אמריקאית חייבים לדווח ולשלם מיסים, שאם לא כן יועברו פרטיהם האישיים לרשויות המס על ידי הבנק, או על ידי הרשויות בישראל, כדי שה IRS יוכל להפעיל סנקציות וצעדים נוספים כדי לגבות את המיסים לפי חוק.

כדי להימנע ממצב זה, מומלץ להגיש דוחות לפי החוק האמריקאי, לא להמתין לפנייה מצד ה IRS. איחור בדיווח עשוי לגרור קנסות וסנקציות אחרות, אלא אם נעשה בתום לב ובתנאי שהאזרח פנה מרצונו למסלול גילוי מרצון כדי לפתור את הבעיה.

 

לסיכום

IRS היא רשות המיסים האמריקאית, הידועה בגישה נחושה, בלתי מתפשרת וקפדנית בכל הנוגע לגביית מיסים מאזרחי ארה"ב, כמו גם מעסקים המתנהלים בגבולות ארה"ב. דיווח שנתי מסודר ועקבי על כל ההכנסות הוא הדרך הבטוחה לשמור על יחסים טובים עם הרשות, להימנע מקנסות וסנקציות.

מס הכנסה

אולי תאהבו גם את

מי זכאי להחזר מס?

מדינת ישראל היא אחת המדינות היקרות ביותר בכל הקשור לשיעור המס שנאלץ כל אזרח במדינה לשלם. אמנם שיעור המס מותאם לגובה ההכנסה של האדם ועדין,

קראו עוד »
האם הר הכסף באמת יכול לאתר לכם חסכונות אבודים?

לעשות חיסכון זה משהו שכולנו חושבים עליו בשלבים שונים של החיים, כי למה לא בעצם? זה לא משנה אם בסופו של דבר תשתמשו בחיסכון כדי לממן את חייכם, את הלימודים של הילדים או כל דבר אחר, כי מה שבטוח זה שכשיש לנו חסכונות אנחנו מרגישים רגועים יותר

קראו עוד »