חיפוש

ניקוי ספות בד

ברכישה של ספות בד רבים מאתנו מבצעים פעולת ניקיון בסיסית, אך היא עלולה להסב נזק משמעותי עד כדי רכישה חדשה של ספה. כיצד נימנע מכך?

 

ניקוי ספות בד

ספות בד הן הפריט הדומיננטי והחשוב ביותר בבית, זאת שהן מיועדת  לשלל צרכים – הן לישיבה, אכילה, צפייה בטלוויזיה או סתם הירגעות אחרי יום עבודה ארוך. הסלון הוא לב הבית ונמצא בשימוש יום יומי אשר דורש תחזוקה שוטפת. כאשר מדובר בסלון מבד, הניקוי ברוב המקרים הוא מורכב יותר. ספות בד הן הנפוצות ביותר שיש כיום בשוק, זאת משום שמחירם נוח באופן יחסי, הנוחות בישיבה עליהם, בזכות יופי הבדים ועיצובם ובעיקר מהבחינה שכיום מתאפשר להסיר את הבד ולכבס, מה שמקל במעט על הניקיון. חשוב לדעת כי אם בביתכם ספות כאלו יש צורך חשוב ביותר לנקותם ניקיון תקופתי וכן גם ניקיון מקצועי וממוקד, זאת משום שבמקרים רבים טיפול ניקיון שאיננו נכון בספות בד עלול לגרום לנזק רציני, ובמקרים מסוימים, גם בלתי הפיך. על כן, מומלץ לפנות אחת לתקופה לחברה מקצועית בתחום אשר תדע לספק ניקיון מיטבי ויסודי.

 

 

 

ספות בד – סוגי לכלכוך

ספות בד נוטות לספוח אליהם חיידקים ואבק, אשר נובעים בין היתר גם מלכלוך מוצק כמו חול, שערות, אבק ושאריות אוכל. על מנת לנקות את הלכלוך הזה יש צורך בשאיבה אינטנסיבית של כל הספה והפינות שלה, באמצעות שואב אבק עם מברשת עדינה כדי לא לפגום באיכות הבד. בנוסף, ישנם כתמים אשר נוצרים הן כתוצאה ממים – נוזלים כמו קפה, תה, ממתיקים וכו' אשר אותם ניתן לנקות ע"י מים עם תמיסה של סבון כלים, זאת באמצעות הטפחה עד להסרה. בנוסף ישנם כתמי שמן, אשר הם מורכבים יותר לניקוי ואותם ניתן לנקות באופן עצמאי ע"י שימש במים וחומץ. חשוב לדעת: לא כל סוגי הבד ניתן לנקות באמצעות מים, חומץ או סבון כלים וחשוב מאוד לקרוא את הוראות היצרן ולוודא בדיוק מהם החומרים שניתן להשתמש. רבים נוטים לשגות ולחשוב שכל מוצר ניקוי מתאים לספת בד, אך הדבר איננו נכון וכאמור טיפול שאיננו נכון בספה עלול לגרום לה לבלאי מהיר יותר, הבהרה בנקודות מסוימות על הספה ואפילו נזק משמעותי אשר יידרש בגללו לרכוש ספה חדשה. כידוע, רכישה של ספה היא לא רכישה זולה ויש ולכן על מנת לשמר את הספה לאורך זמן חשוב מאוד להקפיד על ניקיון תקופתי בהתאם לצרכים ובהתאם להוראות היצרן. כמו כן, חשוב לבצע הזמנה של צוות מומחים אשר יידע לבצע ניקיון יסודי לספה אחת לתקופה, זאת כדי לוודא כי לא נותרו שאריות של חיידקים או אבק על הספה אשר עלולים להזיק לבריאות. מעוניינים לקבל הצעת מחיר לניקוי ספות בד? פנו בהקדם לקפטן קלין.

אולי תאהבו גם את

שואב אבק
ניקוי ריפודים – טיפים

פעולה של ניקוי ספות היא פעולה אינטגרלית אותה אנו מבצעים על בסיס יום יומי או שבועי, אולם רבים תוהים לעצמם מדוע הם עדיין לא מצליחים להסיר את הכתמים העקשניים שנוצרו על גבי הספה

קראו עוד »
ספה וכריות
ניקוי ספות – מחיר ללא תחרות

פעולה של ניקוי ספות היא ללא ספק אחת מפעולות הניקיון הכי פחות אהובות על הקהל הישראלי, ולא בכדי. לאור העובדה כי כמעט בכל בית יש מספר ספות, נדרשות מספר פעולות על מנת לבצע ניקוי יסודי של הספות אולם לרוב מדובר בפעולה אשר לא ניתן להשלים אותה באופן היסודי ביותר

קראו עוד »
סלון
ניקוי ספות

כל אדם יודע כי אחת הבחירות החשובות ביותר במעבר לדירה חדשה או אפילו שיפוץ ושדרוג של הדירה קיימת, טמון בבחירת הרהיטים. בחירת ספה מתאימה לבית היא אחת הבחירות הקריטיות ביותר שאנו עושים, ולא בכדי.

קראו עוד »