חיפוש

סובל מכאבי גב? ייתכן שאתה צריך לקנות נעל אורטופדית

רוב האנשים סובלים או יסבלו מכאבי גב במהלך החיים שלהם. כאב גב הוא כאב מתסכל מפני שרוב היום שלנו אנחנו צריכים אותו כדי לקום, ללכת, להרים דברים ובכללי כדי לעשות פעילויות יום יומיות. ישנם סיבות רבות לכאבי גב. אנחנו עכשיו נסביר על הנושא טיפה יותר לעומק כך שתבינו בו היטב. אז בואו נתחיל!

 

גורמים שיכולים לגרום לכאבי גב

ישנם מספר גורמים לכך:

  • פציעות – בגלל נפילה, תאונה, פציעה בעבודה, הרמת משקל כבד ועוד…
  • מערכת העצבים – עצב צר, דלקת בעצב ועוד סיבות רבות הקשורות למערכת זו יכולים לגרום לכאבים.
  • בעיה בשרירים או ברצועת השרירים אשר תומכים בעמוד השדרה.
  • פריצות דיסק ובלט דיסק.
  • נעילת נעליים אשר לא מתאימות לאותו אדם.

ישנן עוד סיבות רבות לכאבי גב אבל הן הסיבות העיקריות.

כאב גב

איך תדעו שאתם צריכים לנעול נעל אורטופדית?

אתם תדעו כי עליכם לנעול נעליים אורטופדיות במקרים בהם אתם סובלים מכאב ברגליים, בברכיים או בגב. הגוף שלנו הוא יחידה אחת, דבר אחד משפיע על השני. בגלל שהרגליים שלנו מחזיקות אותנו ואת רוב משקל גופנו במהלך היום, אם הן יהיו חלשות, יהיה לזה השפעה ישירה על הגב שלנו. אחת הסיבות הנפוצות לחולשת הגפיים התחתונות שלנו הוא נעילת נעליים לא מתאימות אשר לא תומכות את גופנו בצורה מספיק טובה.

 

ההבדל בין נעל אורטופדית לנשים לעומת נעל אורטופדית לגברים

ההבדל העיקרי בין נעלי גברים אורטופדיות לנעלי נשים אורטופדיות הוא מבחינה עיצובית. נעל גברים לרוב תהיה פשוטה יותר מבחינת הצורה והעיצוב שלה. לעומת זאת נעל נשים תהיה מעוצבת יותר – לפי טעמה האישי של כל אחת ואחת. בסופו של יום, נעל אורטופדית מטרתה להיות נוחה ובנוסף לשפר את היציבה שלנו ולכן אין הרבה הבדלים בין נעל לגברים ולשנים.

 

איך לבחור נעל אורטופדית?

קודם כל, תתייעצו עם מומחה שמבין בתחום. כדאי להתייעץ עם פיזיותרפיסט או רופא מומחה מפני שהם ידעו בדיוק איזה סוג נעל אתם צריכים. ברגע שאתם מודדים נעל, תנסו לזוז איתה – תבדקו האם היא נוחה לכם כאשר אתם נמצאים בתנועה. תקפצו, תרקדו – העיקר תזוזו.  נעל טובה אמורה להשתלב עם הרגל שלכם בצורה טבעית. בנוסף אתם אמורים להרגיש כי הנעל נותנת לכם מספיק תמיכה – היא אמורה להתאים למבנה הרגל הספציפי שלכם.

 

לסיכום

כאבי גב נפוצים מאוד אצל רוב האוכלוסייה. הרבה פעמים הסיבה היא נעילת נעליים לא מתאימות אשר גורמות לחולשת הגפיים התחתונות שלכם. תתייעצו עם מומחה שמבין בתחום הזה היטב כך שהוא יוכל לתת לכם ייעוץ בצורה הנכונה ביותר.

תחזקו את גופכם בעזרת כושר גופני וגם בעזרת נעילת נעליים אורטופדיות אשר מתאימות למבנה הרגל הספציפי שלכם. הדברים הקטנים הללו יכולים לעשות הבדל גדול על המצב הפיזי שלכם. הכי חשוב – תשמרו על הגוף שלכם!

כאב גב

אולי תאהבו גם את

מה זה PRP
מה זה PRP

שיער הוא לא רק סמל של יופי ואסתטיקה, אלא גם חלק חשוב מהזהות האישית שלנו. הוא משפיע על המראה שלנו ועל תחושת הביטחון שלנו. לצערנו,

קראו עוד »
תרופות
איך הכי כדאי לצרוך קמגרה?

קמגרה, גרסה גנרית של התרופה הידועה לבעיות זיקפה ויאגרה, המכילה סילדנפיל ציטראט, ממלאת תפקיד חיוני בטיפול בהפרעות בתפקוד המיני אצל גברים. כדי להבטיח יעילות ובטיחות

קראו עוד »