ציפוי שיניים – כל מה שרציתם לדעת

רבים מאתנו מעוניינים לשמור על חיוך יפה ככל האפשר ולהרגיש בטוחים ונינוחים. אחד הטיפולים הפופולריים ביותר בתחום הרפואה האסתטית הוא טיפול ציפוי השיניים. ד"ר אברבוך יסביר לכם את כל מה שרציתם לדעת על התהליך שיהפוך גם את החיוך ללבן וחיוני, מבלי לעבור מטופלים מסובכים.

 

מהו טיפול ציפוי שיניים?

ציפוי שיניים הפך בשנים האחרונות לאחד הטיפולים המבוקשים ביותר ע"י מטופלים, ולא בכדי. בשנים האחרונות עלתה המודעות לחשיבות של אסתטיקה, ורבים מחפשים פתרונות ליצירה של חיוך מושלם, לבן ובוהק. אך לא רק, גם מטופלים מבוגרים, המעוניינים לשפר פגמים אסתטיים ולהעלים את פגעי השנים לטובת יצירת מראה צעיר, וחיוני יותר, משתמשים בטיפול בגלל הנוחות שלו.

 

ציפוי שיניים הוא טיפול המתאים למרבית האוכלוסייה, ומאפשר למטופל לקבל חיוך שנראה ממש טוב, תוך סגירת רווחים בשיניים, הלבנה מלאה, ואף יישור יחסי, והכל באמצעות הדבקת ציפוי. לעיתים, הציפוי יכול להיות גם רפואי, לדוגמא, כאשר ישנה בעיה של חלקים חסרים בטוחנות, כתוצאה משחיקה. במקרים אלו מצפים את הטוחנות בפלטה המשלימה את החוסר והמאפשר לעיסה תקינה. אך ברוב המקרים מדובר בפתרון אסתטי אשר מאפשר למטופל ליהנות מחיוך זוהר ובריא למשך שנים ארוכות.

 

ד"ר אברבוך, רופא שיניים בעל ניסיון רב התהליך ציפוי השיניים, מסביר כי "השיניים הטבעיות נשחקות עם השנים ומשנות את צבען בעקבות עישון, שתייה של ממתיקים וגם עקב גיל או מחלות. בשנים האחרונות קיימת עלייה בכמות הפניות של מטופלים אשר מעוניינים לשפר את מראה השיניים, והטיפול המתאים ביותר ברוב המקרים הוא באמצעות ציפוי שיניים. כיום רוב הציפויים מתבצעים באמצעות חרסינה או חרסינה דחוסה, כשהיתרון המשמעותי ביותר ב ציפוי מסוג זה הוא בכך שהוא עמיד בפני הכתמה ופיגמנטציה, ותחזוקתו פשוטה למדי."

ציפוי שיניים

כיצד מתבצעת הפרוצדורה?

 

ד"ר אברבוך מסביר כי מדובר בתהליך פשוט אשר מתבצע במספר שלבים. בשלב הראשון נאספים הנתונים הנדרשים לצורך תכנון עתידי. נתונים אלה כוללים בין השאר צילום פנורמי, צילומי סטילס של השיניים, מדידה וניתוח צורת פנים. בסיום התכנון הרופא מטביע את תבנית השיניים ושולח למעבדה. בשלב השני מכינים את השיניים להדבקת הציפויים הזמניים על ידי ניקוי ועיצוב שלהן. לאחר מכן, מייצרים במעבדה את הציפויים הקבועים על סמך המידות שנלקחו מהמטופל.

 

כשמסירים את הציפויים הזמניים, מנקים שוב את השיניים, ומלבישים את ציפויי השיניים הקבועים, בשלב הזה מבצעים התאמה מלאה של הציפויים לפיו של המטופל, ודואגים שהוא מרגיש בנוח, ושצבעם ושל הציפויים ובמבנה שלהם מתאימים לדרישות המטופל.

 

למי שחושש שהציפויים אינם עמידים מספיק, הד"ר מבטיח שאין חשש, הציפויים עשויים מאותם החומרים מהם עשויים הכתרים העמידים ביותר, כך שאין סכנה שהם יפלו אלא אם יופעלו עליהם אותם הלחצים הגורמים לכתרים ליפול מהשיניים.

 

ציפוי השיניים מתבצע עם דבק מיוחד אשר מבטיח איטום הרמטי בין הציפוי לשן. חשוב לציין בנקודה זו כי ציפוי שייניים מוצלח מחייב פעולה מדויקת ביותר של רופא השיניים ושל טכנאי השיניים, והצלחת הטיפול תלויה רבות ברמת המקצועיות של הצוות המטפל. בתום הטיפול תיתכן לעיתים רגישות לחום וקור, ומומלץ שלא לעשן או לשתות קפה, תה ויין אדום אשר עלולים להכתים את הציפוי הטרי.

 

אם ברצונכם לקבל עוד פרטים על טיפולי ציפוי שיניים, אתם מוזנים לפנות למרפאה של ד"ר אברבוך ולקבוע פגישת ייעוץ, צרו קשר ב-072-394-3153 עם ד"ר אברבוך במרפאת השיניים בהרצל 52, ראשון לציון.

 

אולי תאהבו גם את

בריחת שתן אצל אנשים מבוגרים

שימוש בחיתולים למבוגרים מתאים בעבור אנשים אשר סובלים מבריחת שתן, זאת משום שמדובר בפתרון זמין ואופטימלי אשר מאפשר להמשיך באורח החיים השגרתי וזאת מבלי לחשוש.

קראו עוד »
ליקוריץ – לשמור על הבריאות אחרי גיל 40

מאז נכנס לשימוש עוד בימי קדם נחשב צמח ובעיקר שורש הליקוריץ לאחר מהצמחים בעלי סגולות הבריאות הגבוהות ביותר, וזאת לאחר שבוצעו מאות מחקרים בתחום. למעשה, הרפואה הטבעית תופסת תאוצה בשנים האחרונות

קראו עוד »