חיפוש

קצרים

לפעמים אנחנו בטוחים שיש לנו את הידע להתמודד עם כל מיני תקלות שנחשבות לקלות בעינינו. אבל כפי שאתם וודאי מבינים מהניסוח של שורות אלו, הדבר לא נכון בהכרח. שכן, אנו שומעים לא פעם על פציעות של אנשים שאירעו בעקבות מחשבה שגויה זו. במדריך הנוכחי אנו נציג בפניכם את כל המידע על קצרים שנחשבים לקלים לטיפול, כך שתוכלו לדעת מה זה בכלל קצר חשמלי, איך הוא נגרם ואיך מטפלים בו על הצד הבטוח ביותר.

 

הרקע לכתיבת המדריך

רגע לפני שנעמיק בכל נושא הקצרים, ראוי שנציין בפניכם כי מדריך זה הוא חלק מסדרת מדריכים שתעלה בהמשך. מדובר בסדרה שתעסוק בכל פעם בבעיה חשמלית נפוצה אחרת שקורית לרבים מאתנו במהלך שהותנו בבית או במקום העבודה. מטרת סדרת מדריכים אלו היא להביא למודעות בנושא ולאפשר לכם, קוראים יקרים, להתנהל על הצד הטוב ביותר בעת תקלה כלשהי בחשמל. המדריכים הבאים יעסקו בנושאים הבאים:

  • לוח חשמל
  • פחת קופץ
  • הפסקת חשמל

אנו מזמינים אתכם לקרוא את המדריך הנוכחי ואת אלו שיגיעו בהמשך בעיון רב, כדי שתוכלו לדעת את כל המידע החשוב ביותר בנושא.

 

מהו קצר חשמלי?

קצר חשמלי קורה לא פעם במצבים שבהם יש שני מוליכים או יותר בעלי פוטנציאל שונה שנוגעים אחד בשני. הדבר בא לידי ביטוי לא פעם במצבים שבהם הדלקתם מכשיר חשמלי כלשהו וגיליתם שפתאום כל האורות והחשמל בבית כבו. זה גם השלב שבו אתם הולכים אל ארון החשמל ומרימים את המפסק כדי להביא להזרמה מחדש של החשמל.

קצר שכזה נחשב לאחת מתקלות החשמל השכיחות. אם חוויתם קצר יותר מפעם אחת לאחרונה, כדאי שתיכנסו אל האתר הבא ותקבלו את כל הפרטים שיאפשרו לכם לדעת איך לטפל במצב תוך שמירה על הביטחון והבריאות שלכם: https://tlv-elec.co.il.

 

איך נוצר קצר חשמלי?

קצר חשמלי נוצר מ – 2 סיבות:

  1. קצר שנגרם במעגל החשמלי בבית בגלל בעיה של בידוד בין המוליכים או בגלל שחדרו מים אל החשמל
  1. קצר שנגרם בעקבות מכשיר חשמלי בבית שיש בו הצטברות של אבנית על גוף חימום ויצירה של זליגת מתח שהביאה להקפצה של מפסק הפחת בלוח החשמל

 

יש לכם קצר קבוע? צרו קשר עם בעל מקצוע מוסמך

אם אתם חווים לאחרונה קצרים בתדירות גבוהה, תדעו שאתם צריכים לפנות בהקדם האפשרי אל חשמלי מוסמך. שכן, רק חשמלאי שמכיר את התחום באופן מעמיק יוכל לסייע לכם ולטפל בתקלה על הצד הטוב ביותר. שימו לב שאתם פונים אל בעל מקצוע שיש לו הסמכה בתחום. שכן, כך תוכלו להיות בטוחים שאתם נמצאים בידיים טובות.

 

כמה מילים לסיום

עד כאן המדריך הנוכחי שאפשר לכם להכיר מקרוב את הקצרים ולדעת מהם, איך הם נגרמים ואיך תוכלו לטפל בהם ולשמור על הבריאות והביטחון שלכם.

קצר

אולי תאהבו גם את