חיפוש

3 סיבות לדחיית תביעות אובדן כושר עבודה

חלקים מאתנו נאלצים במהלך חייהם, להגיש תביעה לחברות הביטוח עבור אובדן כושר עבודה. אובדן כושר עבודה הוא מצב שיכול להיגרם מכמה סיבות, כמו ממחלה או מאסון מסוים שקרה בחיי האדם. כדי לקבל את כספי הביטוח במצב כזה, יש להגיש בקשה לחברת הביטוח. כל חברת ביטוח תגדיר באופן שונה את הקריטריונים לאישור תביעה של אובדן כושר עבודה. לאחר הגשת הבקשה, הביטוח יבחן את הבקשה והמסמכים המצורפים, יבחן האם האדם אכן עומד בקריטריונים של חברת הביטוח לקבלת כספי ביטוח על אובדן כושר עבודה. לכן, לעיתים חברת הביטוח תבחר לדחות את התביעה ולא לאשר אותה. לכך יש מספר סיבות. כדי להבין האם הדחייה או האישור שקיבלתם הגיוניים, ולהבין עוד מול מה אתם עומדים – לפניכם 3 סיבות לדחיית תביעות אובדן כושר עבודה.

 

מה הוא בדיוק אובדן כושר עבודה?

אובדן כושר עבודה הוא הגדרה בביטוח, לפיה אדם שאיבד את כושר העבודה לפי קריטריונים שונים, זכאי לתביעת פוליסת הביטוח. אובדן כושר העבודה יכול לקרות ממספר סיבות, כמו למשל תאונת דרכים, מחלה וכולי. כל חברת ביטוח תגדיר שונה את הקריטריונים ואת אובדן כושר העבודה ותקבע מאפיינים שונים שיש לעמוד בהם כדי לזכות בתביעת הביטוח ולקבל מעמד של אובדן כושר עבודה. מעמד כזה יקנה למבוטח תגמולי ביטוח. לעוד מידע מקיף ולתמיכה, פנו אל ddlaw.co.il.

 

3 סיבות לדחיית תביעות אובדן כושר עבודה

1. אי עמידה בקריטריונים

כאמור, לכל חברת ביטוח ישנם מספר קריטריונים שרק העומדים בהם – זכאים בתביעה למעמד של אובדן כושר עבודה, וכך לתשלומי הביטוח והתגמולים. אי עמידה בקריטריונים המסוימים הללו תביא לפסילה של התביעה. זו אחת הסיבות הנפוצות ביותר לדחיית תביעות לאובדן כושר עבודה. לכן, חשוב לוודא לפני התביעה שאתם עומדים בקריטריונים ושאתם מחזיקים בכל המסמכים הנדרשים כדי להוכיח אותם. כך תוכלו לוודא עמידה בקריטריונים ולהימנע מדחייה ככל הניתן.

 

2. אובדן כושר העבודה נגרם מתנאים שאינם מבוטחים

לכל חברת ביטוח, בחוזה, יהיו מצוינים מספר קריטריונים שבמידה ואובדן כושר העבודה נגרם מהם, חברת הביטוח פטורה מתגמולים ומאישור התביעה. לכן, במידה וחברת הביטוח רשמה בחוזה שאינה תבטח במקרה של אובדן כושר עבודה שנגרם מסמים – היא תדחה את התביעות של אנשים שאיבדו את כושר העבודה עקב סיבה כזו, וכדומה.

 

3. חברת הביטוח טוענת להסתרת מידע

במקרים מסוימים, חברת הביטוח תדחה את התביעה להכרה באובדן כושר עבודה, מאחר והיא חשה כי המבוטח הסתיר מידע חשוב ורפואי מחברת הביטוח – כמו פרטים על האירוע, או נתונים רפואיים. במקרה כזה היא דוחה את התביעה, גם אם מדובר באמת או לא. מקרה נפוץ במיוחד זו הטענה כי המבוטח לקה במחלה עוד לפני שחתם על הביטוח – אך הסתיר זאת, ולכן אינו זכאי כי לא מדובר במחלה שצצה במהלך תקופה הביטוח.

 

פטיש וספר של שופט

אולי תאהבו גם את

תאונות דרכים
מהו הגורם מספר 1 לתאונות הדרכים

תאונות דרכים הן נפוצות מאוד בכבישים שלנו, וגורמות לתוצאות פיזיות, רגשיות וכלכליות עצומות עבור המעורבים. על מנת לטפל בהן ביעילות ולהפחית את הסיכונים הכרוכים בתאונות

קראו עוד »