חיפוש

5 כללי יסוד לתורן הלילה

בתרבות הפנאי המערבית, לרבות בישראל, אלכוהול הפך לדבר שבשגרה. בילויים ויציאות רבות, בין אם למועדונים, ברים או פאבים ובין אם לטיולים, הופעות, ישיבה בפארק או בבית של חברים, כוללים שתיית אלכוהול. דבר נוסף שבילויים אלו כוללים הינו נהיגה, שאינה הולכת יד ביד עם אלכוהול. לכן, אנשים רבים בוחרים בפתרון של נהג תורן או תורן לילה. במאמר שלפניכם, ניתן 5 כללים בסיסיים ביותר עבור תורן הלילה.

 

כלל ראשון – לא לשתות בשום אופן

אמנם מדובר בכלל ברור ומובן מאליו, אך הוא גם הכלל שלעיתים רבות הנהגים התורנים מוכנים להבליג עליו. כל המשמעות של תורן לילה הינה נהג צלול לחלוטין שאינו תחת השפעת אלכוהול, כך שיוכל לנהוג ולהביא את כלל החברים בבטחה הביתה. לכן, כלל היסוד הראשון למעשה מזכיר לתורן הלילה שאין כל סיבה לאפשר נהיגה בשכרות, הרי המטרה הינה להימנע ממנה.

 

כלל שני – ודא שחבריך שותים מים

אחת מתופעות הלוואי של האלכוהול הינה ההנגאובר בבוקר שלאחר מכן. עבור מבלים רבים, אין תחושת צימאון כיוון ששותים משקאות שונים לאורך כל הערב, אך בפועל, האלכוהול מייבש את הגוף. לכן, בשביל להימנע ממצבים של הנגאובר בבוקר שלמחרת, או אפילו ממצבים של בחילה והקאות אף באותו הערב, ודא כי חברייך שותים מים במקביל לאלכוהול.

 

כלל שלישי – שמור את המפתחות אצלך

אמנם זה גם עשוי להיות מובן מאליו, אך לא חסרים מקרים בהם המפתחות היו אצל אדם ששתה והוא הרגיש בטוח בעצמו (הרי ביטחון מוגבר הינה השלכה של שתיית אלכוהול) והחליט לנסות ולנהוג. כדי להימנע ממצבים כאלו שמור על מפתחות הרכב אצלך, כך שאפילו לא תהיה אפשרות לשתייה ונהיגה במקביל.

 

כלל רביעי – אתה מחליט מתי ללכת

לעיתים רבות בילויים מתחילים בדרך שבה תוכננו ומסתיימים באופן אחר לגמרי. השליטה באופן הבילוי, לרבות במועד העזיבה, מושפעת משמעותית מהבחירה שלך. אתה יכול לשים לב בצורה טובה יותר כיצד חברייך מגיבים ומה מצבם, אתה צלול ופיכח, אתה יודע גם מתי אתה עייף מדי מכדי לנהוג. לכן, חשוב מאוד שאתה תשלוט בבילוי ובהחלטה מתי ללכת, כדי להימנע ממצבים שבהם חברייך מותחים את הגבול או שאתה מגיע למצב שבו אתה נוהג תחת עייפות רבה, שזה דבר לא פחות מסוכן משתיית אלכוהול.

 

כלל חמישי – במידה ושתית או שאתה עייף מדי, בחרו בתחבורה ציבורית

בהמשך ישיר לכלל הראשון, לעיתים יש מצבים שבהם גם אנחנו מועדים. לכן, אם זה קורה, או לחלופין אתה מרגיש שכנהג תורן אתה עייף מכדי לנהוג, תכננו מראש את האופציה החלופית לנסיעה. ככל שתדעו מראש מהן דרכי התחבורה החלופית שלכם, כך ההחלטה לבחור בהם תהיה קלה יותר, שכן היא לא דורשת מחקר מעמיק והיא תהיה יותר אינסטינקטיבית.

 

הגה

אולי תאהבו גם את

תאונות דרכים
מהו הגורם מספר 1 לתאונות הדרכים

תאונות דרכים הן נפוצות מאוד בכבישים שלנו, וגורמות לתוצאות פיזיות, רגשיות וכלכליות עצומות עבור המעורבים. על מנת לטפל בהן ביעילות ולהפחית את הסיכונים הכרוכים בתאונות

קראו עוד »