חיפוש

8 שיטות בדוקות לניהול המחסן של העסק בצורה יעילה יותר   

מנהלים מחסן בעסק שלכם? בין אם מדובר על מחסן גדול או על מחסן קטן, כל מחסן צריך להיות מנוהל בצורה כלשהי. ניהול נכון של המחסן שלכם ימנע בלגן, יגביר את תפוקת העבודה, ויאפשר לכם להתמקד יותר בשאר החלקים השונים בעסק שלכם. הנה 8 שיטות בדוקות לניהול מחסן של עסק בצורה יעילה יותר.

 

  • חלוקת תפקידים

באופן מפתיע, ישנם מחסנים עם כוח אדם מצומצם יותר שמתנהלים בצורה יעילה יותר ממחסנים עם כוח אדם רב יותר. סידור מחסנים יעיל עם כוח אדם מצומצם מתאפשר גם כאשר כל אחד יודע מה התפקיד שלו. כאשר יש מי שאחראי על העובדים, וכאשר העובדים יודעים מה בתחום האחריות שלהם, העבודה מתבצעת בצורה מסודרת ויעילה.

עבודה

  • הימנעות מדחיינות

דחיינות היא אחת התכונות השליליות ביותר בכל מה שקשור לעבודה במחסן. פריקת מכולות למשל יכולה להתבצע בפרק זמן מסוים, אך אם המשימה תדחה ותדחה פעם אחר פעם, מבלי שתהיה לכך סיבה ממשית, עומס עשוי להיווצר בסופו של דבר. מוטב להימנע מדחיינות לצורך ייעול העבודה.

 

  • תכנון מקדים

כל מחסן צריך להיות מנוהל בצורה מסוימת, בין אם על ידי אחד העובדים בעסק ובין אם על ידי בעל העסק עצמו. מי שאחראי על המחסן צריך לתכנן בצורה מוקדמת את העבודה במחסן – היכן ימוקמו דברים מסוימים, מי אחראי לעשות מה ובאיזה צורה.

 

  • שימוש באביזרים מסייעים

גם אביזרים קטנים יכולים לעזור לכם בצורה גדולה. שימוש באביזרים הללו, גם אם הם נראים לכם שוליים ולא חשובים, יכול להיות הרבה יותר יעיל במבחן התוצאה. מדבקות למשל וסרטי הדבקה מאפשרים לכם לארוז בצורה מסודרת יותר מצד אחד, ולמצוא את האריזות הרצויות בצורה מהירה יותר.

 

  • ייעול ניוד ושינוע

במחסנים שיש בהם חפצים, כלים, קופסאות או אריזות מאוד כבדות, עשויות להיווצר בעיות הקשורות לניוד ולשינוע של אותם פרטים. כדי לנייד ולשנע בצורה יעילה יותר, מומלץ להביא למחסן מכונה כמו מלגזה, ועובדים בעלי הסמכה.

ניידות

  • הסתייעות בשירותים חיצוניים

לפעמים ניהול המחסן עשוי להיות דבר מורכב עבור עסק בממדים מסוימים. אתם יכולים להסתייע בשירותים חיצוניים כדי לנהל חלקים מסוימים במחסן שלכם בצורה טובה יותר, כמו למשל בשירותי סידור מחסנים חיצוניים.

 

  • הצטיידות מוקדמת

כל עובד מחסן מכיר את האביזרים השונים שמשתמשים בהם באופן יומיומי במחסן. כדי שלא תגיעו למצב שהעובדים שלכם מציפים בבת אחת חוסרים, הצטיידו מבעוד מועד באביזרים ובחפצים השונים שהעובדים יהיו זקוקים להם במחסן.

 

  • תיאום מקדים

עובדים עם ספקים במחסן שלכם? עם חברות שילוח? ככדי שהעבודה תהיה יעילה יותר, תאמו עם החברות השונות שאתם עובדים איתן במחסן שלכם, כדי שתוכלו לדעת כיצד לתכנן את סדר העבודה שלכם.

עֵסֶק

אולי תאהבו גם את